Niečo o nás Aktivity Oznam o zápise detí Rodičovské združenie Sponzori MŠ

Zápis detí do materskej školy

na školský rok 2024/2025

Riaditeľstvo ZŠ s MŠ S. Vozára v Hrachove oznamuje, že

zápis detí na predprimárne vzdelávanie

do Materskej školy, Horná 158, Hrachovo

sa uskutoční

13. mája 2024 v pondelok

v čase  od 12:00 hod. do 14:00 hod.

Na zápis je potrebné prísť s dieťaťom, priniesť rodný list dieťaťa, občiansky preukaz.

• osobne v materskej škole v deň zápisu
  • poštou alebo kuriérom na adresu MŠ,
  • e-mailom na adresu mshrachovo@gmail.com alebo odoslaním naskenovaného tlačiva prostredníctvom e-mailu

Povinnou prílohou k žiadosti je potvrdenie všeobecného lekára pre deti a dorast o spôsobilosti dieťaťa navštevovať materskú školu, ktorého súčasťou musí byť aj informácia o očkovaní. Potvrdenie je súčasťou formulára žiadosti.

Kritériá prijímania detí zo zákona:

• deti, pre ktoré je PREDPRIMÁRNE VZDELÁVANIE POVINNÉ, sú to deti, ktoré dovŕšia päť rokov veku do 31. augusta 2024, pričom sa prednostne prijímajú deti s trvalým pobytom v obci a deti umiestnené v CDR
  • deti pokračujúce v plnení predprimárneho vzdelávania
  • následne deti, ktoré majú právo na prijatie /v šk. roku 2024-25 sú to len deti, ktoré dovŕšia 4 roky veku do 31. 08. 2024/ s trvalým pobytom v obci, až potom deti mimo obce

Po prijatí všetkých takýchto  detí, budú do naplnenia kapacity materskej školy prijaté:

• deti, ktorých súrodenci sú už prijatí do MŠ a dovŕšia štvrtý, tretí rok veku v danom kalendárnom roku,
  • Deti mladšie ako 3 roky sa pri prijímaní nesmú uprednostniť pred staršími deťmi, lebo ich prijímanie v súlade so školským zákonom má byť výnimočné.

Sú to deti, ktoré majú osvojené základné hygienické a samoobslužné návyky a sú primerane samostatné (nemá plienky, fľašu, cumlík, samostatne sa naje lyžicou, napije z pohára, používa WC, umyje si ruky, oblečie základné časti odevu).

Rozhodnutia o prijatí/neprijatí budú vydané najneskôr do 30.júna 2024

Dokumenty potrebné k zápisu môžete vyplniť v MŠ, prípadne stiahnuť tu:

Ziadost_na_sk.rok_2023-24.docx                                               Tel. kontakt: 0911 400 214

https://i.pinimg.com/564x/8d/08/40/8d08406b64de04f79e17c3efb4673a50.jpg Zápis detí do materskej školy

na školský rok 2023/2024

Riaditeľstvo ZŠ s MŠ S. Vozára v Hrachove oznamuje, že

zápis detí do Materskej školy, Horná 158, Hrachovo sa uskutoční

12. mája 2023 v čase  od 13:00 hod. do 15:00 hod.

a písacie potreby.

• osobne v materskej škole v deň zápisu
  • poštou alebo kuriérom na adresu MŠ,

Potvrdenie je súčasťou formulára žiadosti.

Kritériá prijatia detí:

Po prijatí všetkých detí, pre ktoré bude predprimárne vzdelávanie povinné,

budú do naplnenia kapacity materskej školy prednostne prijaté deti:

• ktoré nedovŕšia do 31. 08.  vek 5 rokov a zákonný zástupca bude žiadať o predčasné zaškolenie, pričom predloží so žiadosťou aj písomný súhlas príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie,
  • ktorých súrodenci sú už prijatí do MŠ a dovŕšia tretí rok veku v danom kalendárnom roku,
  • deti, ktoré majú trvalé bydlisko v inej obci, ak budú uspokojené žiadosti zákonných zástupcov detí z Hrachova /netýka sa to detí, ktoré budú plniť povinné predprimárne vzdelávanie/,ostatné v závislosti od voľnej kapacity, podľa veku:
  • deti, ktoré dovŕšia vek 5 rokov,
  • deti, ktoré dovŕšia vek 4 roky,
  • deti, ktoré dovŕšia vek 3 roky,
  • deti, ktoré dovŕšia vek 2 roky do 31.8. a ktoré majú osvojené základné hygienické a samoobslužné návyky a sú primerane samostatné (nemá plienky, fľašu, cumlík, samostatne sa naje lyžicou, napije z pohára, používa WC, umyje si ruky, oblečie základné časti odevu).

Rozhodnutia o prijatí/neprijatí budú vydané do 15.júna 2023

Dokumenty potrebné k zápisu môžete vyplniť v MŠ, prípadne stiahnuť tu:  Ziadost_na_sk.rok_2023-24.docx

Tel. kontakt: 0911 400 214

Zápis detí do materskej školy

na školský rok 2022/2023

Riaditeľstvo ZŠ s MŠ S.Vozára v Hrachove oznamuje, že

zápis detí do Materskej školy, Horná 158, Hrachovo sa uskutoční

13. mája 2022 v čase  od 13:00 hod. do 15:00 hod.

Na zápis je potrebné prísť s dieťaťom, priniesť rodný list dieťaťa, občiansky preukaz a písacie potreby.

Zákonný zástupca dieťaťa môže podať žiadosť:

• osobne v materskej škole v deň zápisu s dôrazom na dodržiavanie

hygienicko-epidemiologických opatrení,

• poštou alebo kuriérom na adresu MŠ,
  • e-mailom na adresu mshrachovo@gmail.com alebo odoslaním naskenovaného tlačiva prostredníctvom e-mailu

Povinnou prílohou k žiadosti je potvrdenie všeobecného lekára pre deti a dorast

Potvrdenie je súčasťou formulára žiadosti.

Kritériá prijatia detí:

Po prijatí všetkých detí, pre ktoré bude predprimárne vzdelávanie povinné,

budú do naplnenia kapacity materskej školy prednostne prijaté deti:

• deti, ktoré dovŕšia vek 5 rokov,
  • deti, ktoré dovŕšia vek 4 roky,
  • deti, ktoré dovŕšia vek 3 roky,

Rozhodnutia o prijatí/neprijatí budú vydané do 15.júna 2022

Dokumenty potrebné k zápisu môžete vyplniť v MŠ, prípadne stiahnuť tu Ziadost_na_sk.rok_2022-23.docx

Tel. kontakt: 0911 400 214